RC AUTA

Stránka je zaměřena na RC modely aut s elektropohonem v měřítku 1:10 a benzínovým pohonem v měřítku 1:8 a 1:6 Frýdek-Místek a okolí. Naleznete zde informace o podvozcích firem HPI, LOSI, Tamiya, XRAY, FG a mnoho dalších.
Dále zde můžete najít české manuály, naše rady, galerii s naší technikou a můžete využít naše služby.

Recenze - TB-02

TB-02 jsem si pořídil na začátku roku 2006. Když přišel podvozek na český trh, stál okolo 6000 až 6500 Kč. Tento podvozek vychází ze závodního podvozku TB Evo III a TA-04, s nimiž má shodné některé díly. Stavebnice obsahuje: olejové tlumiče, hliníkový kardán, seřiditelné spojovačky,
motor s pastorkem, kompletní sadu kuličkových ložisek a kuličkové diferenciály. Stavebnice obsahuje všechny potřebné vazelíny, olej do tlumičů atd.

 

Podvozek je založený na 4 nezávisle zavěšených kolech s rameny trojúhelníkového tvaru, hliníkovým kardanem který pohaní všechny 4 kola. Uspořádání elektroniky je téměř shodné jako TT-01. Na jedné straně je uložen motor, servo, přijímač a regulátor rychlosti, na druhé straně je akumulátor. Rozložení váhy je přibližně 50:50. Diferenciály jsou dobře zakryty, tak se do nich nedostane žádný prach.

 

U kuličkových diferenciálu je ta výhoda, že většinou můžete nastavit svornost (přítlak) diferenciálu.

 

Rady k diferenciálům najdete v sekci „Tipy a Rady“.

 

Další foto najdete ve fotogalerii.

 

První dojmy a testování:

Na asfaltu se chová auto velmi dobře, výborně projíždí zatáčky. Ale slabá stránka je rychlost modelu, standardní motor J-540, má něco kolem 9.000 otáček a to je docela málo. Já mám karoserii SUBARU IMPREZZA a žádný problém jsem neměl. Karoserie sedí přesně ke kolům, vypadá dobře.

 

Auto nemá problém jezdit po posekané trávě, písku nebo blátě. Horší je to se štěrkem. Malé kamínky zapadnou do řízení a auto se nedá ovládat a hrozí požkození serva, tento problém se dá vyřešit lexanovým krytem.

TAMIYA TB-02 TAMIYA TB-02
TAMIYA TB-02 TAMIYA TB-02