RC AUTA

Stránka je zaměřena na RC modely aut s elektropohonem v měřítku 1:10 a benzínovým pohonem v měřítku 1:8 a 1:6 Frýdek-Místek a okolí. Naleznete zde informace o podvozcích firem HPI, LOSI, Tamiya, XRAY, FG a mnoho dalších.
Dále zde můžete najít české manuály, naše rady, galerii s naší technikou a můžete využít naše služby.

FG BAJA BUGGY - TIPY A RADY

 

Poměr benzínu a oleje je výrobcem doporučeno 1:25 (5l benzínu: 2dl oleje)

 

Je dobré otočit převody (pastorek, převod) o 180°, aby nedocházelo k opotřebení ložisek a zabránilo se většímu opotřebení převodových kol.

 

Akumulátory: možno použít 5ks akumulátorů velikosti C (běžné do desetin) nebo AA
!!POZOR!! některé přijímače nesnesou více než 6 V a potřebují napěťový stabilizátor (BEC)

 

Zcela nedoporučuji používat RC soupravy pracující na frekvenci 27 MHz, toto pásmo je velice zarušeno. Uvědomte si, že tyto modely se mohou stát neřízenou střelou a představte si střet modelu s člověkem. Doporučujeme použít RC soupravy pracující v pásmu 2,4 GHz (Spectrum, Futaba, KO PROPO, XINYI), většinou mají integrovaný fail-safe v přijímači. Pokud vám scházejí finance, můžete sáhnout po RC soupravě pracující v pásmu 40 MHz FM s externím fail-safe.
Fail-safe je bezpečnostní systém, který v případě výpadku signálu nebo rušení signálu stáhne servo plynu do požadované polohy.

 

Servo řízení: na řízení doporučujeme použít Hitec HS-5745 MG nebo dražší variantu Multiplex Rhino digi 4

 

Servo plynu a brzdy: na brzdu je potřeba dostatečně silné servo, které dokáže zabrzdit toto monstrum. Bohatě stačí servo TP- 995 MG za slušné peníze.

 

Doporučujeme koupit přední alu domky, alu nápravnice, alu držáky motoru